Підтримати
вул. акад. Богомольця 6Львів 79005, Україна
Тел.: +38-032-275-17-34
E-mail: [email protected]

Коментар готується

Назва:

Відомості про постачання хлібом робітників радгоспів сільськогосподарських трестів, 1932

Рік:
1932
Джерело:
Центральний державний архів вищих органів влади та управління України, 27/13/970, 2
Мова оригіналу:
Українська

До Наркома Земельних Справ УРСР.

Доповідна записка.

Наданий Урядом плян хлібозаготівлі обгрунтований за нашим попереднім хлібофуражним балянсом в кількості 16870 тон системою Укрмолокотресту виконано на 10/ХІІ повністю.

За відомостями яких Укрмолокотрест має від радгоспів та наших інспекторів, які обстежували радгоспи на І/І-32 р. стан радгоспів з харчуванням катастрофічний, цебто, після всіх витрат за ІІ-е півріччя 1931 р. ми маємо решту на І/І-32 р. – 1096 тон харчових культур, 26 радгоспів зовсім не мають харчових культур.

Тоді, як виходячи з виробничих завдань наших радгоспів потрібно для харчування робітників на І-е півріччя 1932 р. цебто до нового врожаю 6886 тон, або І-й кварт. – 2585 тон та ІІ-й кварт. – 4301 тона, отже дефіцит харчових культур 5790 тон.

Ця наявність в 1906 тон. мається лише по 36-ти радгоспах, що в середньому припадає на один радгосп 34,4 тон, а решта радгоспів в кількості 26 не мають жодного центнера і стан останніх катастрофічний.

Не дивлячись на нашу сувору заборону витрачати на харчування посівматеріал та концкорма, все ж ті радгоспи використовують кукурудзу, яку надсилається для корів як концкорма, а деякі радгоспи і поїдають посівний матеріал /ячмінь, овес/..

Таке становище з харчуванням робітників по більшості радгоспів утворило й утворює велику плинність робітничої сили та зриває підготовку кадрів масової кваліфікації, які розбігаються, і є випадки по радгоспах, що не вистачає робітничої сили навіть доїти корів.

Для ліквідації такого загрозливого стану з харчуванням робітників та учнів, Трест вживав залежних від нього заходів /перекидка з радгоспів в радгосп харчових культур/, зараз всі заходи що їх міг би вжити Молокотрест вичерпані.

Отже прошу, аби уникнути такого загрозливого стану з харчуванням робітників та учнів, що може вплинути на підготовку та переведення засівної кампанії вжити належних від Вас заходів, щодо забезпечення радгоспів харчовими культурами.

Матеріял до цього додається.

Директор Укрмолокотресту /ДІЮК/ (підпис)

Пов'язані першоджерела:

Документи (1)

Зображення (0)

Показати ще Згорнути все

Відео (0)

Показати ще Згорнути все

Аудіо (0)

Показати ще Згорнути все
Над матеріалом працювали:
Дослідження, коментар

Ірина Скубій

Розчитування джерела

Орест Костів

Коментарі та обговорення