Підтримати
вул. акад. Богомольця 6Львів 79005, Україна
Тел.: +38-032-275-17-34
E-mail: [email protected]

Комеморація

Історичні дослідження пам’яті, всеохопної та культурно значущої риси минулого та сучасного суспільства, є одним із найцікавіших напрямів уваги сучасних дослідників. Вони тісно пов’язані з історією, оскільки пам’ять є символічно значущим елементом у різних культурах. Пам’ять має форму церемоніального вшанування та згадування минулих подій або людей, та їхнього досвіду. Пам’ять про минуле переплітається з багатьма іншими аспектами суспільного життя, політики та культури. Вона базується на історичному розумінні конкретних періодів, залежить від релігійних традицій чи політичних ідеологій і часто має на меті створення групової ідентичності. У Східній і Центральній Європі комеморація також була полем конфлікту та суперечок. Освітня платформа пропонує дослідникам матеріали, які допоможуть зрозуміти, що, як і навіщо комеморалізували у цьому регіоні. Ми фокусуємося на конкретних темах пам’яті, пропаганди, проблемах політичного історизму та ідеологічних культів. Наші матеріали мають на меті надати зміст практикам комеморації та процесів пам’яті.

Фільтрувати за періодами:

Першоджерела

Документи (1)

Зображення до Ставлення до «Ленінопаду» у спогадах учасників Євромайдану, 2013-2014 роки
Ставлення до «Ленінопаду» у спогадах учасників Євромайдану, 2013-2014 роки
Опубліковані тут цитати з інтерв'ю є частиною проєкту "Голоси Євромайдану у глобальних студіях протестів та солідарності". У його центрі є опрацьовані й тематично організовані матеріали з колекції усноісторичних інтерв'ю "Голоси супротиву і надії", що були записані впродовж грудня 2013 - лютого 2014 рр. (понад 100 інтерв'ю). Всі вони були зібрані у базу "Особисті хронології Євромайдану", яка у повному обсязі є розміщена на сайті Міського медіаархіву. Колекція налічує 17 тематичних блоків. "Ленінопад" - один із них. Ця підбірка включає запитання до інтев'юйованих учасників й учасниць Євромайдану про їхню оцінку подій, пов’язаних з поваленням пам’ятників Леніну (особливо у контексті знесення фігури біля Бессарабської площі у Києві і подальшу долю цього місця). Наведені у категорії відповіді...
Показати ще Згорнути все

Зображення (0)

Показати ще Згорнути все

Відео (0)

Показати ще Згорнути все

Аудіо (0)

Показати ще Згорнути все

Модулі (0)

Цифрові історії (0)

Рефлексії

Тексти (0)

Показати ще Згорнути все

Подкасти (0)

Показати ще Згорнути все

Відео (0)

Показати ще Згорнути все

Силабуси (1)

Цей курс охоплює період, що починається від поділів Польщі, містить Російську та Габсбурзьку імперії, Радянський Союз та міжвоєнну Польщу. Учасники ознайомляться з геополітичними наслідками експансій Росії на захід та Австрії — на схід, і серед інших широких тем розглядатимуть: унікальне східноєвропейське єврейське середовище, яким був штетль; хасидизм — народжений в Україні популярний рух релігійного ентузіазму; взаємодію між сіоністами та українськими націоналістами в Галичині; розвиток українізації та їдешезації (або ж українського та єврейського варіантів коренізації) у 20-их рр. ХХ ст. і становище євреїв у Польщі у цей самий період; Голокост та його наслідки; українців та євреїв у дисидентському русі; єврейсько-український мистецький та літературний авангард, та єврейсько-польську історичну науку.