Підтримати
вул. акад. Богомольця 6Львів 79005, Україна
Тел.: +38-032-275-17-34
E-mail: [email protected]
Зображення до Працівниця львівської кондитерської фабрики “Більшовик” Т.М. Етінгер за роботою, 1956 рік

Це фото є частиною колекції прес-фото Державного архіву Львівської області, що показують різні галузі виробництва: промисловості, сільського господарства, культури, спорту. На ньому зображена працівниця Львівської кондитерської фабрики Т.М. Етінгер (згідно з супровідного підпису фото “одна з найкращих”, ветеран праці) за виготовленням Спаської вежі Кремля. Характер цього фото та цілої колекції свідчить про те, що це жанр прес-фото, який мав супроводжуватися текстом (газетною публікацією). Фото було покликане ілюструвати сказане, зробити його більш переконливим, закликати та мобілізувати робітників-читачів на трудові здобутки, а також слугувати позитивним стимулом гордості для самих фотографованих.
Фотографи-газетярі отримували завдання від редактора, який координувався із відповідною партійною організацією (обкомом, райкомом) та мав перелік підприємств, події яких слід було відобразити у найближчих номерах газети. Після прибуття на підприємство фотограф звертався до директора, профкому та/або партійної організації, які пропонували конкретних людей для фото. Автор цієї фотографії не зазначений на звороті фото. Це відображає загальний підхід до професії фотографа у радянський період, коли формальні та естетичні експерименти лишилися у минулому і фах став займатися масовим продукуванням однотипних зображень.

Назва:

Працівниця львівської кондитерської фабрики “Більшовик” Т.М. Етінгер за роботою, 1956 рік

Рік:
18 вересня 1956
Джерело:
Державний архів Львівської області (ДАЛО), 0/10759 ("Етінгер Т.М. - одна з найкращих працівниць, ветеран Львівської кондитерської фабрики "Більшовик" за виготовленням макету Спаської вежі Кремля зі шоколаду. Львів, 18 вересня 1956)

Фотографи про практики фотографування робітників:

«Самое страшное в таких, заводских этих лабораториях фотографам было это съемка этих, на доски почета. То есть это толпа как бы гегемона, которую нужно было всю отснять, срочно сделать фотографии» (Олександр Пархоменко, усне інтерв’ю 2020).

«Приходит мужик вот с таким красным носом, но вчера у него был повод. А ты должен снять его красиво. Женщина первый раз снимается в студии. Скромная станочница пугается фотоаппарата, таращит глаза» (Олександр Лисенко, усне інтерв’ю 2021).

Пов'язані першоджерела:

Документи (0)

Показати ще Згорнути все

Зображення (1)

Зображення до Кіноаматори Львівського паравозо-вагоноремонтного заводу, фото 1956 року
Кіноаматори Львівського паравозо-вагоноремонтного заводу, фото 1956 року
“Инициаторы создания киностудии на Львовском паровозоремонтном з-де (слева направо) Слуцкин С С – председатель правления клуба начальник инструментального цеха, Скибало Г Л – зав радиоузлом и Зирка А В просматривают первые кадры нового фильма о заводе – Львов 7 дек 1956″ – такий архівний опис супроводжує це фото у Центральному державному аудіовізуальному та електронному архіві (донедавна Центральний державний кінофотофоноархів України ім. Г. С. Пшеничного). Попри те, що це офіційна репрезентація кіноаматорів, яка, ймовірно, була створена для використання у пресі, уважний аналіз деталей дозволяє розчитати у зображенні особливості розвитку радянського кіноаматорства. Попри той факт, що центральними фігурами у кадрі є кіноаматори, значну увагу привертає кінопроектор та кінокамера розташовані на столі перед ними. Проектор -...
Показати ще Згорнути все

Відео (0)

Показати ще Згорнути все

Аудіо (0)

Показати ще Згорнути все
Над матеріалом працювали:
Дослідження, коментар

Ірина Склокіна

Семінар "Візуальна лабораторія"

Богдан Шумилович, Олександр Маханець, Анастасія Холявка, Іванна Черчович

Коментарі та обговорення