У цьому короткому курсі розглядатимуться культурні взаємини між євреями та не-євреями (українцями, поляками, росіянами) на прикордоннях двох імперій – Габсбургів і Романових. Така взаємодія могла бути свідомою чи несвідомою, вона могла ґрунтуватися на складних процесах зіткнення, засвоєння, призвичаювання, обміну та знищення.
Курс має три цілі. По-перше, Ви усвідомите, наскільки складно писати про творення й рецепцію культури, враховуючи політичні, суспільні й економічні структури, в яких перебувало мистецтво. По-друге, Ви здобудете знання про продукти культури єврейських і українських (а також, польських і російських) спільнот багатоетнічного регіону Центрально-Східної Європи. Ви ознайомитеся із роботою важливих дослідників, які вивчають цю тему, а також отримаєте базові знаннями про культуру та мистецтво цього регіону. По-третє, це допоможе Вам усвідомити, чому національні категорії неефективні для культурного аналізу. Цей регіон породив великі твори мистецтва, які описано в книгах про “українське”, “єврейське” чи “російське” мистецтво. Водночас саме у цьому регіоні відбувалися погроми, масове та локальне насильство супроти євреїв (так, і поляків, українців, росіян). Ми спробуємо поглянути водночас на модернізм і погроми та означити, як чисельні національності формували культуру у цьому регіоні.
Цей курс був частиною літньої школи “Єврейська історія та багатоетнічне минуле Центрально-Східної Європи: суспільства, культури та спадщина”.