Фотографи про практики фотографування робітників:
«Самое страшное в таких, заводских этих лабораториях фотографам было это съемка этих, на доски почета. То есть это толпа как бы гегемона, которую нужно было всю отснять, срочно сделать фотографии» (Олександр Пархоменко, усне інтерв’ю 2020).
«Приходит мужик вот с таким красным носом, но вчера у него был повод. А ты должен снять его красиво. Женщина первый раз снимается в студии. Скромная станочница пугается фотоаппарата, таращит глаза» (Олександр Лисенко, усне інтерв’ю 2021).
Це фото є частиною колекції прес-фото Державного архіву Львівської області, що показують різні галузі виробництва: промисловості, сільського господарства, культури, спорту. На ньому зображена працівниця Львівської кондитерської фабрики Т.М. Етінгер (згідно з супровідного підпису фото “одна з найкращих”, ветеран праці) за виготовленням Спаської вежі Кремля. Характер цього фото та цілої колекції свідчить про те, що це жанр прес-фото, який мав супроводжуватися текстом (газетною публікацією). Фото було покликане ілюструвати сказане, зробити його більш переконливим, закликати та мобілізувати робітників-читачів на трудові здобутки, а також слугувати позитивним стимулом гордості для самих фотографованих.
Фотографи-газетярі отримували завдання від редактора, який координувався із відповідною партійною організацією (обкомом, райкомом) та мав перелік підприємств, події яких слід було відобразити у найближчих номерах газети. Після прибуття на підприємство фотограф звертався до директора, профкому та/або партійної організації, які пропонували конкретних людей для фото. Автор цієї фотографії не зазначений на звороті фото. Це відображає загальний підхід до професії фотографа у радянський період, коли формальні та естетичні експерименти лишилися у минулому і фах став займатися масовим продукуванням однотипних зображень.