Підтримати
вул. акад. Богомольця 6Львів 79005, Україна
Тел.: +38-032-275-17-34
E-mail: [email protected]

Міські фрагменти: простір, медіа та візуальність

Цей курс постав як спроба осмислити певні міські феномени XX століття з транснаціональної перспективи. Місто Львів розпочало ХХ століття австрійським імперським містом, будучи осередком польської, єврейської та української громад, які співіснували, конфліктували та взаємозбагачувалися. За це століття місто пройшло важку трансформацію від твердині польських політичних та культурних цінностей до фортеці українських національних традицій та прагнень. За цей час місто втратило своїх єврейських та польських мешканців і було радянізоване, змінилося просторово та культурно. Чи можна порівнювати і тримати в рамках одного наративу різні періоди та різні етнічні чи культурні традиції одного міста? Як розповісти “спільну історію” про довоєнний і міжвоєнний період у Львові (1920-1930-ті роки) та пізній соціалізм (1980-1990-ті)? Ми впевнені, що ці періоди об’єднують різні аспекти транзитної культури та різні форми мультикультуралізму: як австрійського імперського, так і радянського соціалістичного. Ми фокусуємося на міському спектрі візуального, який у різний період надихав митців авангарду чи андеграунду на створення гібридних культурних феноменів. Тому назва цього курсу оперує такими феноменами як “міські фрагменти”, “простір”, “місто”, “медіа” та “візуальність”. Представлені тут лекції ознайомлять слухачів із феноменом міського сміття та міських фрагментів у творчості художників модерністів. Ми дізнаємося про те, як медіа можуть бути транзитними феноменами і як мистецька форма може руйнувати міцні ідеологічні конструкції. Ми побачимо, як формувався львівський авангард, як вулиця ставала джерелом натхнення для митців львівського модернізму і як вуличне мистецтво залишається важливим політичним способом самовираження і у сьогоденні.

Міські фрагменти: простір, медіа та візуальність
Обговорення курсу
Лектори:
Др. Богдан Шумилович
Др. Богдан Шумилович
історик та історик мистецтва, дослід Центру міської історії. Отримав PhD у Інституті Європейського університету у Флоренції (2020). Основним фокусом його роботи є медіа-історія та історія телебачення у Центрально-Східній Європі та СРСР, а також міська креативність, медіа-мистецтво та візуальні дослідження.
Др. Кшиштоф Свірек
Др. Кшиштоф Свірек
соціолог, лектор факультету соціології у Варшавському університеті, редактор журналу “Widok. Teorie i Praktyki Kultury Wizualnej”. Спеціалізується на теоріях повсякдення, зокрема в теоріях марксизму та психоаналізу. У 2018 році видав книгу “Teorie ideologii na przecięciu marksizmu i psychoanalizy”.
Др. Василь Косів
Др. Василь Косів
доктор мистецтвознавства, доцент кафедри графічного дизайну Львівської національної академії мистецтв. Автор книги Українська ідентичність у графічному дизайні 1945–1989 років (Київ: Родовід, 2019).
Др. Пйотр Слодковський
Др. Пйотр Слодковський
історик мистецтва, працює в Академії образотворчих мистецтв у Варшаві. Наукові інтереси зосереджені на польському та центральноєвропейському мистецтві 20 століття і його зв’язку з сучасними гуманітарними думками. Автори книги “Modernizm żydowsko-polski. Henryk Streng / Marek Włodarski a historia sztuki” (2019).
Др. Пйотр Рипсон
Др. Пйотр Рипсон
історик мистецтва, куратор, критик, літературознавець, історик візуальної культури та музеєзнавець. Є доцентом у Польсько-японській академії інформаційних технологій і куратором у Єврейському історичному інституті. Автор 11 книг і понад 200 статей з мистецтва, інформаційної архітектури, візуальної комунікації і літератури.
Проф. Кароліна Шиманяк
Проф. Кароліна Шиманяк
професорка Єврейського історичного інституту у Варшаві, дослідниця, редакторка, перекладачка. Її наукові зацікавлення є на перехресті модерної єврейської літератури й культури, польсько-єврейської літературних й культурних взаємин, політики пам’яті, теорії модернізму і авангарду, жіночої літератури та перекладознавства.
Влодко (Володимир) Костирко
Влодко (Володимир) Костирко
митець, мистецтвознавець, куратор, колекціонер та дизайнер інтер'єру. Автор живопису, графіки, колажів, асамбляжів, інсталяцій, енвайронментів та вуличного мистецтва.
Андрій Бояров
Андрій Бояров
медіа-художник, дослідник львівського та українського авангарду, незалежний куратор та архітектор. Андрій Бояров є перекладачем та редактором монографії Пйотра Лукашевича про львівське об’єднання митців “artes”.