Підтримати
вул. акад. Богомольця 6Львів 79005, Україна
Тел.: +38-032-275-17-34
E-mail: [email protected]

Софія Дяк

історикиня, дослідниця (2007-2010), директорка Центру та голова представництва Фундації в Україні (від 2010 і дотепер). Отримала диплом спеціаліста (ВA) з історії у Львівському національному університеті імені Івана Франка, ступінь магістра історії (MA) у Центрально-європейському університеті у Будапешті та науковий ступінь доктора філософії (PhD) зі спеціальності соціологія в Інституті соціології та філософії Польської академії наук у Варшаві.

Була стипендіаткою у Центрі досліджень Голокосту та геноциду в Амстердамі, Інституті гуманітарних наук у Відні, нещодавно в Інституті з вивчення прав людини Колумбійського університету у межах програми “Історичний діалог та відповідальність”, а також в Українському науковому інституті Гарвардського університету. У 2019-2023 є запрошеною дослідницею у Центрі новітньої історії у Потсдамі в рамках проекту “Спадки комунізму”. З 2021 року є членом ради директорів ініціативи Українсько-Єврейська Зустріч.

Коло зацікавлень включає повоєнну історію міст після зміни кордонів, практик спадщини і містопланування у соціалістичних містах. Готує до друку книжку про інтеграцію міського простору Львова у радянський проект та державу під робочою назвою “New Lives in Old Cities: Postwar Lviv and the Power of Accommodation.” Нові дослідницькі проекти стосуються двох тем: управлінських практик та інфраструктури “локального повороту” у радянській Україні, в тому числі видання “Історії міста та сіл УРСР” та краєзнавчих музеїв. Інший проект сфокусований на спеціалістах з територій, включених до складу Радянського Союзу після 1945 року та на їхній роботі у інфраструктурних проектах в країнах Африки та Азії, в тому на їхніх індивідуальних та професійних життєвих траєкторіях після участі в цих проектах.

Викладала курси про публічну історію в Українському католицькому університеті та Національному уніаерситеті “Києво-Могилянська академія”, курс “Міста та культура у містах” (з др. Богданом Шумиловичем) в УКУ. У 2010-2017 була співкураторкою (з др. Іриною Мацевко) серії літніх шкіл про єврейську історію та культуру у Центрі міської історії.

Пов'язані першоджерела:

Документи (1)

icon
Лист Евгенії Крайдман до Лазара Кагановича
Лист шестикласниці, комсомолки Евгенії Крайдман до генерального секретаря ЦК КП(б)У Лазара Кагановича з проханням про повернення до Львова з Казахстану, куди Євгенія була евакуйована разом з батьками в часі Другої світової війни. Коментар готується...
Показати ще Згорнути все

Пов'язані силабуси (1)

Курс присвячено ідеям та практикам пов’язаним зі спадщиною у Центрально-Східній Європі від 1945 р. і дотепер. Ми розпочнемо із загальних питань: Що таке спадщина: це – об’єкт, ідея, проект чи процес? Як формувалося поняття спадщини? Хто задіяний і як визначаються учасники і ті, хто приймають чи залучені до прийняття рішень? Кому належить спадщина, яке значення вона містить, і які потреби вона відображає? Тоді ми торкнемося таких питань: Чи поняття має історію? Що означає критично поглянути на спадщину? Якими є відносини між спадщиною, політикою та владою? Якщо спадщина означає підбір, тоді що вибирається, а що ні і чому? Чи можемо ми розділяти матеріальне й нематеріальне у спадщині і як працює такий поділ? Чи спадщина...