Підтримати
вул. акад. Богомольця 6Львів 79005, Україна
Тел.: +38-032-275-17-34
E-mail: [email protected]

Ми рекомендуємо

Посібник з цифрової історії – навчальні матеріали про використання цифрових інструментів та джерел в історичних дослідженнях. Посібник пропонує уроки про картографування, аналіз мереж, python чи цифрові публікації. Матеріали створені на основі ресурсу Programming Historian та адаптовані до українського контексту

Центр історичних досліджень Польської академії наук у Берліні є дослідницьким інститутом, який виконує численні наукові та культурні проекти, присвячені  польсько-німецьким відносинам у контексті європейської історії та культури.

Портал EHRI пропонує доступ до архівних матеріалів, пов’язаних з темою Голокосту, які зберігаються в європейських установах  та за межами Європи. EHRI має Документаційний Блог, який є місцем для обміну думками про архівні документи, пов’язані з Голокостом, а також про їхнє представлення та інтерпретації за допомогою цифрових інструментів. Нещодавно EHRI запустив онлайн-проект присвячений «Кампанії документування» в Празі (чеською Dokumentační akce) –  одному з найперших післявоєнних проектів із документування подій Шоа, збору доказів, документів та свідчення, тих хто пережив Голокост.

Інститут Гердера пропонує викладачам, студентам університетів та зацікавленій громадськості текстові джерела («документи»), карти, зображення та статистику («матеріали») на різноманітні теми, що стосуються історії Центральної та Східної Європи.

Платформа для знайомства з українською культурою. Від професійних дослідників та дослідниць культури. З любов’ю, без шароварщини та кліше.

Це онлайн-архів першоджерел з радянської історії, здебільшого зосереджений на російських матеріалах.

Socialism Realised (Соціалізм, що здійснився) – це навчальне середовище, що дозволяє знаходити та аналізувати мультимедійний контент про комуністичні режими в Європі. У ньому досліджується специфіка життя у Східному блоці, на прикладі Чехословаччини (1948-1989). Матеріали проекту мають на меті оживити досвід, думки, почуття і проблеми людей, які жили в цю епоху.

База даних, створена Українським науковим інститутом Гарвардського університету для допомоги  у викладанні і навчанні про Україну у світі. 

Показано: 8 з 15
Показати ще