Свої, чужі і сторонні: Вступ до соціології міста

Курс слугує вступом до міської соціології, відтак ілюструє ключові дискусії і запрошує до глибшого ознайомлення з обраними темами. Він фокусується на місті як ключовій арені (спів)творення, споживання, маніфестації культури і на тих дієвцях, які її формують. Його наскрізними питаннями будуть ті, які визначають зв’язки і стосунки: чому одні аспекти дійсності, спільноти, простори, споруди, тексти, звуки, візуальні маркери, можливості стають "своїми", інші сприймають як "чужі", а ще якісь залишаються невидимими? Що творить ці зв’язки? Хто є тими дієвцями, які їх підтримують, руйнують і змінюють? Які ресурси вони мобілізують задля підтримки власних рішень і проєктів майбутнього? У який спосіб "чуже" може ставати "своїм"? Чому міське різноманіття є важливим ресурсом для культури? У цьому курсі мене цікавить те, як ми формуємо зв'язки з містом у множинних його проявах і як завдяки нашим знанням, емоціям та діям, місто (його минуле, теперішнє і майбутнє) перестають бути чужими і стають своїми.

Лекторка
Др. Наталія Отріщенко

Соціологиня, дослідниця життя і планування міст у Центрі міської історії. Випускниця історичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка та аспірантури в Інституті соціології НАНУ. Учасниця міжнародних і всеукраїнських дослідницьких проектів, викладачка літніх шкіл та програм неформальної освіти. Живе і працює у Львові.

Веде проект "Міські розповіді" у Міському медіа архіві Центру міської історії, проводить авторське дослідження "Міські експерти і зміни міст: (Ре)Формування професійного поля з кінця 1970-х" у рамках фокусу Центру "Плановий урбанізм у соціалізмі і поза ним". Наталя була тьюторкою, а згодом координаторкою "Міських літніх шкіл: уявлення та досвіди" (2015-17), від імені Центру долучалася до організації "Міської літньої школи: відкрита форма" (Люблін-Шумін-Варшава, 2018).

Сфера наукових зацікавлень: методологія і методи соціологічних досліджень, усна історія, проективні методи, соціологія міста, просторові та соціальні трансформації після державного соціалізму.

Силабус
Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab
Обговорення курсу

Join The Discussion

*